GeoGebra

GeoGebra to wielokrotnie nagradzane, darmowe oprogramowanie do wspomagania nauki matematyki dla uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów. Łączy ono w sobie szereg narzędzi pomocnych w opanowaniu takich zagadnień jak geometria, algebra czy analiza matematyczna.

 

 Matematyczne Zoo

Adresowana do uczniów szkoły podstawowej od klasy 0 do klasy siódmej. Zawiera zadania do rozwiązania online. Aby korzystać ze strefy bez reklam należy zalogować się lub założyć konto wypełniając prosty formularz i dokonać płatności online przelewem w wysokości 19,00 zł (aktywacja na 30 dni, 19 zł/mc), lub 36,00 zł (aktywacja na 90 dni, 12 zł/mc), lub 54,00 zł (aktywacja na 180 dni, 9 zł/mc).

 

Math

Zawiera zadania, testy, egzaminy, ciekawostki, konkursy, wzory, narzędzia i słownik matematyczny.

 

Tabliczka mnożenia

Na stronie Tabliczkamnożenia.pl uczeń łatwo nauczy się całej tabliczki mnożenia. Może wybrać przez jaką liczbę chce mnożyć, rozwiązywać testy na czas i grać w gry z tabliczką mnożenia

 

Number Line

Oś liczbowa, na której można przedstawiać liczby naturalne, liczby całkowite oraz ułamki.

 

Graph 4.4.2

Graph to darmowy i prosty w obsłudze program do rysowania wykresów funkcji jednej zmiennej, stanowiący doskonałą pomoc naukową dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. Aplikacja daje użytkownikowi możliwość nanoszenia na układ współrzędnych kartezjańskich dowolnej ilości wykresów funkcji. Graph pozwala określać zakres argumentów, punkty graniczne, a także takie właściwości wykresów jak ich kolor, rodzaj i grubość linii oraz styl rysowania (kropki lub linie).

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com