Baza programów użytkowych do wspierania edukacji przedmiotowych, dostępnych w Internecie utworzona w celu podniesienia jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

A.     Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

Opracowanie bazy użytkowych programów do wspierania edukacji przedmiotowych, dostępnych w Internecie wraz z określeniem sposobu i możliwości korzystania z nich.

 

GeoGebra

GeoGebra to wielokrotnie nagradzane, darmowe oprogramowanie do wspomagania nauki matematyki dla uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów. Łączy ono w sobie szereg narzędzi pomocnych w opanowaniu takich zagadnień jak geometria, algebra czy analiza matematyczna.

Czytaj więcej: Matematyka

e-Doświadczenia w fizyce

Zestaw 23 e-doświadczeń, reprezentujących doświadczenia rzeczywiste, o następujących cechach:

  • renderowana grafika zbliżona do rzeczywistego wyglądu doświadczenia,
  • nowoczesna technologia wykonania,
  • możliwość wyświetlenia na tablicy multimedialnej, przy użyciu projektora lub na ekranie komputera,
  • możliwość zaprojektowania, zbudowania i ustawiania parametrów doświadczenia,
  • kompletny opis e-doświadczeń dla nauczycieli (podręcznik metodyczny, opis teoretyczny problemu, propozycja scenariusza lekcji, opisy różnych wariantów eksperymentów, opisy analogicznych doświadczeń rzeczywistych oraz metod analizy, wizualizacji i porównywania wyników itp.),
  • kompletny opis e-doświadczeń dla uczniów (instrukcja obsługi, opis teoretyczny problemu, opis i propozycja parametrów doświadczenia, metody analizy i wizualizacji wyników itp.),
  • program szkoleń dla nauczycieli.

Czytaj więcej: Fizyka

Chemix.NET

Chemix.NET (dawniej Chemix) to aplikacja dostarczająca wszelakich narzędzi potrzebnych przy nauce chemii na różnych poziomach (w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum). Znajdziemy tu kompendium wiedzy oraz moduły do wykonywania obliczeń przy rozwiązywaniu zadań lub pracy w laboratorium. W programie znajdziemy oczywiście niezbędną tablicę Mendelejewa, ale z dodatkowymi możliwościami — przeszukiwaniem pierwiastków, sortowaniem według wybranych kryteriów i tabelami z dodatkowymi informacjami, które można skopiować do schowka lub od razu wydrukować.

Czytaj więcej: Chemia

Geografia świata 2.5

Bezpłatny program do nauki podstawowych i wybranych zagadnień z zakresu geografii. Podzielony jest na kilka części: Sprawdź ile wiesz, Stolice świata, Co to za państwo, Puzzle, Współrzędne na mapie, Wielcy odkrywcy, Państwa świata na mapie. Każda z nich prezentuje część wiedzy geograficznej bez zbędnego encyklopedyzmu ale w przyjemny sposób, zazwyczaj w formie zabawy, z przewagą zdjęć nad tekstem.

Czytaj więcej: Geografia

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com