W maju w naszej szkole odbył się siódmy raz nocny maraton matematyczno-przyrodniczy z historią w tle. Czteroosobowe drużyny z podstawówki i gimnazjum zacięcie miedzy sobą rywalizowały jednocześnie dobrze się bawiąc. Około godziny 21.00 uczniowie wzięli udział w turnieju Milionerzy, w którym pytania odnosiły się do Józefa Piłsudskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

„Milion złotych” wygrał Aleksander Cierlecki z klasy 6a. Następnie uczniowie klasy 6 a, a szczególności Olek niezmiernie ciekawie opowiedział uczestnikom maratonu o twórcach i historii Lwowskiej Szkoły Matematycznej. Później uczestnicy maratonu grupowo rozwiązywali testy dotyczące odzyskania niepodległości, Józefa Piłsudskiego i historii międzywojennej oraz ochrony środowiska i Dolnej Odry. Przez resztę czasu trwania maratonu, do godziny 5.30 drużyny rozwiązywały w klasach zadania matematyczne i przyrodnicze. Nie obyło się również bez zamówienia pizzy, która dodała energii i siły do walki o zwycięstwo.

Po zliczeniu punktów z wszystkich testów i rozwiązanych prawidłowo zadań z matematyki i przyrody okazało się, że zwyciężyła klasa 3bg w składzie: Elwira Drabik, Gabrysia Drabik, Igor Pawicki i Damian Rudzki. Drugie miejsce zdobyła klasa 2bg : Julia Kupnicka, Jakub Kubiak, Karolina Szczepańska i Natalia Respondowska, a trzecie miejsce zajęli uczniowie z klasy 6a : Aleksander Cierlecki, Wiktoria Kowalewska, Martyna Piotrowska i Zuzia Porowska. Wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy 6 b : Natalia Grabka, Klaudia Misztal, Paweł Pyłka i Hubert Romanowicz. W maratonie wzięli udział również uczniowie klas: 4a – Alicja Kowalewska, Zuzia Piela, Julia Skrzypczak i Maja Ziętek; 4c- Sara Kwiatkowska, Aleksandra Niziołek, Karina Pasieka i Kamil Śledziński; 5a – Grzegorz Marciniak, Kornelia Miarowska, Krystian Rudzki i Anastazja Szostek; 7a – Mikołaj Borsuk, Gracjan Ciechanowski, Wiktor Kotowski i Justyna Ruszczycka; 2ag – Filip Kotowski, Sandra Matejek, Szymon Młynarczak i Kaja Sowa.

Wszyscy uczestnicy dostali wspaniałe upominki i dyplomy uczestnictwa, a nagrodzeni super nagrody i dyplomy.

Nagrody zostały ufundowane przez :

Maraton odbył się dzięki pani Sławomirze Przybyło, pomysłodawczyni konkursu, która co roku organizuje go dla uczniów. W tym roku pomogły jej również inne nauczycielki: pani Agnieszka Drabik – odpowiedzialna za część historyczną, pani Ewa Mular – nauczycielka przyrody, biologii i geografii, pani Aleksandra Kupnicka – wspomagająca organizację maratonu oraz pani Jowita Niewiarowska- nauczycielka matematyki, która wraz z uczniami klasy 2bg przygotowała konkurs „Milionerzy”.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com