W realizację projektu „Dziesięć kroków do Niepodległej” włączyło się wielu nauczycieli, a wśród nich nauczyciele wychowania fizycznego p. Aleksandra Wodzyńska oraz p. Marek Konecki, którzy przygotowali gazetkę tematyczną na temat polskich sportowców dwudziestolecia międzywojennego oraz ich niezwykłych osiągnięć i sukcesów na niwie sportowej.

 

Wśród gwiazd polskiego sportu na szczególną uwagę zasługuje postać Haliny Konopackiej – dziewczyny w słynnym czerwonym bereciku – pierwszej polskiej złotej medalistki olimpijskiej z 1928 r. To nie tylko wybitna sportsmenka, ale także wielka patriotka. Wraz z Polską odradzał się polski sport. Pojawiały się nowe kluby sportowe, a sport zaczynały coraz chętniej uprawiać także panie. Szlachetna rywalizacja kształtowała nie tylko ciało, ale także ducha i charakter pokolenia, które miało szansę wzrastać już w wolnej Polsce.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com