Siódmy miesiąc realizacji projektu „Dziesięć kroków do Niepodległej” rozpoczęliśmy „tanecznym” krokiem. 1 czerwca odbył się w naszej szkole Festiwal Młodych Talentów, którego tematem przewodnim były piosenki lat 30. XX wieku. Na szkolnej scenie pojawiły się całe klasy, które przygotowały swoje interpretacje przedwojennych szlagierów.

 

Wśród nich znalazły się przeboje największych gwiazd kina i estrady lat 30.: Jana Kiepury „Brunetki, blondynki”, prezentowane przez uczniów klasy 4b i ich wychowawczynię panią Olę Przyjemską. Najwięcej klas wybrało piosenki z repertuaru Eugeniusza Bodo: „Ach, jak przyjemnie” – rzeczywiście bardzo przyjemnie było słuchać uczniów klasy 4 c i oglądać ich występ z panią Kamilą Długosz. „Ach, śpij, kochanie” – tę piosenkę wybrała klasa 4b – występ na pewno nie uśpił widzów. Za to do wczesnego wstawania zachęcała nas klasa 2 bg w piosence „Panie Janie, rano wstań!”. Klasa 5 a wystąpiła w niezapomnianej piosence wojskowej „Przybyli ułani pod okienko”. Uczniowie klasy 7a zaprezentowali kolejny utwór Eugeniusza Bodo - „Już taki jestem zimny drań”. Natomiast klasa 6b przypomniała wielki przebój Lody Niemirzanki „Ada, to nie wypada” z filmu pod tym samym tytułem. Bezkonkurencyjna jednak okazała się klasa 6b, prezentująca jeden z największych przebojów Eugeniusza Bodo, który został przypomniany przez Andrzeja Zauchę i Ryszarda Rynkowskiego - „Baby, ach, te baby”. Występy uczniów poprzedzone były archiwalnymi nagraniami filmów, w których po raz pierwszy piosenki się pojawiły. Nad całością Festiwalu czuwała pani Jowita Niewiarowska. Popisy artystyczne uczniów spotkały się z bardzo żywą i życzliwą reakcją widowni, na której zasiedli także rodzice.

Komisja w składzie: pani Barbara Sobczak - nauczycielka, pani Anna Kapturowska – przedstawicielka rodziców i Filip Kotowski – reprezentant Samorządu Uczniowskiego, wyłoniła zwycięzców:

I m-ce – klasa 6 a w piosence z repertuaru Eugeniusza Bodo „Baby, ach, te baby”
II m-ce – klasa 4 c w piosence „Ach, jak przyjemnie” z filmu „Zapomniana melodia”
III m-ce – klasa 4 a w piosence „Ach, śpij, kochanie” z filmu „Paweł i Gaweł” z repertuaru Eugeniusza Bodo i Adolfa Dymszy

W czasie koncertu wszyscy świetnie się bawili. W ten atrakcyjny sposób udało się zachęcić uczniów do zapoznania się z dorobkiem muzycznym i filmowym II Rzeczypospolitej. Okazało się, że piosenki liczące sobie 70 lat i więcej, wcale się nie zestarzały. Ciągle są chętnie śpiewane przez następne pokolenie Polaków.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com