Lubimy czytać

PRZYPOMINAMY, ŻE KSIĄŻKA ŻYCIU POMAGA

SAMORZĄD UCZNIOWSKI POLECA

NAJLEPSZE PREZENTY, TO KSIĄŻKI

Cytując za stroną lubimyczytać.pl

Dziś polecamy powieści, od których trudno będzie się oderwać podczas długich zimowych wieczorów również Waszym rodzicom. Czy będą to emocjonujące kryminały
i thrillery, porywająca fantastyka? A może postawicie na literaturę obyczajową, aby wyciszyć się i odpocząć od szarej codzienności? Przedstawiamy listę 12 lektur, które powinny sprawdzić się jako prezent gwiazdkowy dla najbliższych.

12 książek na prezent pod choinkę - kryminał, sensacja, thriller

Pamiętajmy, w długie, zimne wieczory, książka jest najlepszym rozwiązaniem. A może macie już swój typ? 😊

Przypominamy, że w naszej szkole realizujemy program „ Podaruj drugie życie książce”, w ramach którego zachęcamy do przynoszenia książek już przeczytanych, niepotrzebnych do nas, z pewnością ktoś jeszcze z nich skorzysta 😊

PAMIĘTAJMY: „Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy”

Ola Przyjemska

 

 

 

Samorząd uczniowski zorganizował akcję zbierania karmy dla GRYFIŃSKIEGO KOJCA. Nasza szkoła zebrała ponad 100 kg karmy oraz kołdry dla naszych zwierzaków. Pamiętajmy o naszych czworonożnych przyjaciołach, zwłaszcza zimą. Zawsze przed zakupem lub adopcją zwierzęcia PAMIĘTAJ:

  • Zwierzęta- to nie zabawka ale wielka odpowiedzialność;
  • Zwierzęta czują, tak samo jak ludzie;
  • Zwierzęta potrzebują mądrego, dobrego pana, dla którego będą towarzyszem i przyjacielem…

Ola Przyjemska

 

 

 

Samorząd Uczniowski pragnie zachęcić wszystkich do czytania, ponieważ:

Kto lubi czytać, żyje podwójnie. girl gc48b073f6 640

 

Dlatego wzorując się na stronie Lubimyczytać.pl proponuje przyjąć wyzwanie na miesiąc październik.

Przeczytam książkę, wiersz lub fragment napisany przez laureata/laureatkę Nagrody Nobla 

Dlaczego?

 

Październik jest miesiącem noblowskim. Dokładnie 7 października poznamy nazwisko osoby, która otrzyma literackiego Nobla w tym roku. A czy wiecie, że kilku autorów nie przyjęło literackiego Nobla? Należeli do nich: Jean-Paul Sartre, nagrodzony w 1964 roku za powieść autobiograficzną „Słowa”, a także Boris Pasternak, autor „Doktora Żywago”, jeśli jesteście ciekawi dlaczego, to zachęcamy do szukania informacji.

Przypominamy, że w naszej szkole realizujemy program „ Podaruj drugie życie książce, w ramach którego zachęcamy do przynoszenia książek już przeczytanych, niepotrzebnych do nas, z pewnością ktoś jeszcze z nich skorzysta ?

 

PAMIĘTAJMY: „Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy”

Ola Przyjemska

 

 

 

20210622 095141

 

 

 

 

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska n aturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej, wszyscy przedstawiciele Homo sapiens dzielą między siebie tę samą planetę, która - według organizatorów Dnia Ziemi - jest naszym wspólnym dobrem.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje w Dniu Ziemi imprezy i wydarzenia plenerowe. W Polsce tradycją jest piknik na Polu Mokotowskim w Warszawie, który corocznie gromadzi tysiące uczestników.

Zachęcamy, szczególnie najmłodszych do obejrzenia edukacyjnych filmików poświęconych Ziemii:

Oto kilka zdjęć naszej pięknej planety:

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji Castoramy – „Kwiaty za elektrograty”.

Czytaj więcej: Kwiaty za elektrograty

grosze

 Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w XXI edycji Góry Grosza.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje. Dla innych możliwość rozwijania talentu lub dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności.

Czytaj więcej: Góra grosza

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com