Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w szkolnych eliminacjach do konkursu o Parku Krajobrazowym Dolina Dolnej Odry. Nasza szkołę reprezentowali:

Gabriela Żygadło, Oliwia Sienkiewicz, Robert Radziewicz.

W ramach przygotowań do konkursu odwiedzili uczniów obu klas czwartych pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Pani Karolina przybliżyła sposoby ochrony występujące na Międzyodrzu, opowiedziała o chronionych roślinach i zwierzętach, dźwiękach wydawanych przez bąka, derkacza i żurawia. W grudniu w trybie zdalnym odbędzie się półfinał i finał konkursu.

Życzymy powodzenia.

 

 

W roku szkolnym 2021/22 Szkoła Podstawowa w Gardnie przystąpiła do realizacji projektu „Jesteśmy szkołą młodych patriotów”.

 

 

 

W tym roku już kolejny raz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie realizuje projekt Dni Portu w Szkole. Jest to możliwe dzięki współpracy Stowarzyszenia „Twórczy Rodzice przy Szkole w Gardnie” z Zarządem Portu Szczecin – Świnoujście.

Jesteśmy przekonani, że walory edukacyjne projektu sprawią, że uczniowie uświadomią sobie jak ważny jest dostęp do morza, pozwalający na prężny rozwój naszego regionu oraz różnych gałęzi jego gospodarki. W pracy naszej szkoły bardzo ważną rolę odgrywa edukacja morska i patriotyczna, co nierozerwalnie łączy się z Patronem placówki. Tym większe jest nasze zainteresowanie projektem, który wpisuje się w wieloletni plan pracy Szkoły Podstawowej w Gardnie. Profesjonalne materiały dotyczące Portu Szczecin – Świnoujście pozwolą zgłębić wiedzę na temat ich działalności, co w przyszłości może przełożyć się na ukształtowanie drogi zawodowej naszych wychowanków. W ramach projektu uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami zgłębiają wiedzę na temat portów, które ze względu na nasze nieodległe położenie od Szczecina i Świnoujścia są nam szczególnie bliskie. Uczniowie podjęli szereg działań, o których poinformujemy już po ich zakończeniu.

logo bez tła Port Szczecin Swinoujscie

 

Czytaj więcej: Dni Portu w Szkole

W sobotę uczniowie znowu spotkali się na sesji laboratoryjnej.

Bawiliśmy się w chemicznego kameleona :)

Doświadczenia przebiegły bezproblemowo :)

Wszyscy są bardzo zadowoleni!!

 

Napisała o tym Oliwia Okoń z klasy 8b:

 

Załączniki:
Download this file (Chemia sobotnia - 20XI.pdf)Planeta Natury[Artykuł]

 

 

 

 

 

 

Dnia 23 listopada 2021 w klasach 7a, 7b i 6a obchodzono Dzień Fibonacciego. Uczniowie szukali zasadę w ciągu liczb: 1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,89,144...

Wykonali spiralę Fibonacciego. Oto prace uczniów:
 
 
 
 

W ramach projektu „Przerwa na owoc” otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Gryfino sadzonki starych odmian gruszy, jabłoni, czereśni i śliw. Każda klasa posadziła swoje drzewko. W ten sposób założyliśmy własny „Mini sad”. W ramach projektu przekazano do szkoły cztery pozycje książkowe dotyczące starych odmian drzew owocowych. Zostały przekazane do biblioteki szkolnej.

Z niecierpliwością czekamy na wiosnę i pierwsze listki wyłaniające się z pąków. Może będą owoce?

 

 

 

 

W październiku troje uczniów, którzy wygrali szkolne eliminacje do konkursu „Znam Szczeciński Park Krajobrazowy – Puszcza Bukowa” organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego uczestniczyło w zajęciach terenowych. Poznali formy ochrony przyrody występujące na terenie Puszczy Bukowej, różne typy zbiorowisk roślinnych, charakterystyczne rośliny. O pracy leśników opowiadał leśnik z Nadleśnictwa Gryfino. W grudniu odbędzie się półfinał i finał konkursu.

Życzymy powodzenia.

 

 

SZANOWNI RODZICE PIERWSZOKLASISTÓW.


Nasza szkoła dołączyła do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Pragniemy zachęcić wszystkich uczniów, a w szczególności uczniów klas I do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnie,

jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali wyprawki czytelnicze.


- „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych,m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika,
A. Fredry, J. Twardowskiego, D.Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;


- „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym,

jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;


- Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Przygotowała: mgr Danuta Narożańska

 

 

Sprzątanie Świata

W tym roku szkolnym po raz dwudziesty ósmy odbyła się w Polsce akcja Sprzątania Świata. Tego roczne hasło brzmiało „Myślę, więc nie śmiecę”. W ramach akcji uczniowie mogli zapoznać się z ideą akcji czytając informacje z gazetek szkolnych oraz uczestnicząc w zajęciach na godzinach wychowawczych.

 

 

 

 

 

soboty

Planeta Natury

 

 

 

W dniach od 11.10.2021 do 22.10.2021 odbył się w naszej szkole Codeweek. Uczniowie na lekcjach informatyki i kółkach informatycznych kodowali w pixblocsie oraz programowali mboty. Klasy 7a, 7b, 8a, 8b, 8c programowały w Pythonie. Oto fotorelacja.

 

 

 

 

UONET zaloguj sie

 

UONET obejrzyj filmy

 

UONET dostep do edziennika

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com