11 maja przedszkolaki z naszych oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do parku dinozaurów w Nowinach Wielkich.

Zwiedzanie parku dzieci rozpoczęły od zajęć edukacyjnych podczas których dowiedzieli się m.in kim jest paleontolog , różnych ciekawostek o życiu dinozaurów oraz mieli okazję pomalować odlewy skamielin i figurek dinozaurów.  Centralnym punktem podczas zwiedzania parku była 700-metrowa leśna ścieżka edukacyjna, przy której podziwiać można było 40 imponujących modeli dinozaurów wykonanych w naturalnej wielkości. Urządzając sobie przyjemny spacer z Panią przewodnik  przedszkolaki mogły cofnąć się o setki milionów lat i poznać poszczególne okresy w dziejach rozwoju naszej planety. Po zwiedzaniu czas na relaks i zabawę. Na bardzo  dużym placu zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią, trampoliną, huśtawkami i małymi dinozaurami dzieci bawiły się ile tylko miały w sobie sił. Dzięki sprzyjającej pogodzie i ogromie energii, po 4 godzinach wyśmienitej wyprawy przedszkolaki wróciły zmęczone, bardzo szczęśliwe i z  dodatkowym bagażem wiedzy o prehistorycznych gadach.