Od 6 września prowadzona jest rejestracja na bezpłatne warsztaty z nauką programowania dla dzieci i młodzieży w Klubie Młodego Programisty w Gryfinie. Zajęcia odbywać się będą w Centrum Aktywności Lokalnej w Gryfinie przy ul. Energetyków 5.

Warsztaty będą prowadzone przez cały rok szkolny 2022/2023! Wszystko to w 16 Klubach Młodego Programisty – po jednym w każdym województwie. Rozwijamy w nich kompetencje przyszłości młodych ludzi.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?

Celem Klubów jest promocja nauki logicznego myślenia, kodowania i programowania wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych. Chcemy by jak największa grupa dzieci i młodzieży otrzymała wsparcie w nauce kodowania i programowania, które bez wątpienia będą kompetencjami przydanymi w przyszłości. Kursy są podzielone na 3 grupy wiekowe:
dzieci z klas 1-3, 4-5 oraz młodzież z klas 6-8. W naszych wakacyjnych warsztatach udział wzięło, aż 625 dzieci!

Co czeka uczniów na kursach Klubach?

• Pisanie programów w Scratchu Juniorze i w Scratchu,
  • Kodowanie na macie, bez urządzeń cyfrowych,
  • Tworzenie projektu muzycznego z użyciem płytki MakeyMakey i przedmiotów przewodzących prąd,
  • Trenowanie sztucznej inteligencji ,
  • Eksperymentowanie z zestawem młodego inżyniera,
  • Programowanie robotów,
  • Uczenie się algorytmicznego myślenia pisząc programy.

Gdzie i kiedy można się rejestrować?

Ważne! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kluby Młodego Programisty prowadzone są na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Organizatorami Gryfińskiego Klubu Programisty są: Biblioteka Publiczna w Gryfinie, Gmina Gryfino oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie.

Do zobaczenia na zajęciach Klubu Młodego Programisty!