Uczniowie naszej szkoły przez cały miesiąc zbierali żywność, koce oraz przybory potrzebne do utrzymania psów przebywających w gryfińskim Kojcu. W dniu 2 lutego 2017 r. pojechaliśmy do Kojca, żeby przekazać zebrane dary. Mieliśmy okazję  poznać psy, które tam przebywają i usłyszeć w jakich okolicznościach tam trafiły. 

Nasza wizyta skończyła się tym, że Gabrysia po powrocie do domu przekonała swoich rodziców o zaadoptowaniu małego pieska. Szczeniak został znaleziony w worku i przywieziony do Kojca. Trzeba podkreślić, że jest to szósty piesek, który trafił do rodziny Drabików. Jednego z nich, Stefana,  mieliśmy okazję poznać podczas przedstawienia Szkolnego Klubu Wolontariusza pt.: „Pomaganie jest trendy”, gdzie grał jedną z ról wraz ze swoją Panią. Szczeniakowi z Kojca  Gabrysia  dała na  imię Piorun, gdyż ta decyzja spadła jak „piorun z jasnego nieba”. Organizacją zbiórki darów dla Kojca zajął się Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza.

Opiekun SKW

Anita Nowak

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com