Zakończenie roku

W środę 19 czerwca nastąpi uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Pożegnamy uczniów klas ósmych i po raz ostatni absolwentów gimnazjum.

 dojazdy19

W związku z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości, w piątek 9 listopada, w Szkole Podstawowej w Gardnie zakończył się trwający dziesięć miesięcy projekt „Dziesięć kroków do Niepodległej”. Projekt objęty był Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Patronatem Honorowym Pani Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Pana Mieczysława Sawaryna Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, a partnerem w realizacji stał się Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. 

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00. Pani Dyrektor Agnieszka Sudakow wraz z zaproszonymi gośćmi: Panią Magdaleną Zarębską-Kuleszą Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty, Panią Ewą Sznajder - sekretarzem Miasta i Gminy Gryfino, Panem Rafałem Muchą - dyrektorem ZEDO, Panem Tomaszem Namiecińskim - wiceprzewodniczącym Rady Miasta przecięła wstęgę otwierającą wystawę, dokumentującą całość kilkumiesięcznych działań.

 

Dokładnie o godz. 11.11, na sali gimnastycznej wszyscy odśpiewali cztery strofy Hymnu Narodowego, by następnie przejść do dalszej części uroczystości. Pani Dyrektor wraz gośćmi, delegacją uczniów oraz nauczycieli symbolicznie wkopała Dąb Niepodległości, a także kapsułę czasu, w której umieszczono pamiątki od każdej z klas, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie wszyscy mogli obejrzeć montaż poetycko – muzyczny pt.„Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!” w wykonaniu uczniów szkoły w Gardnie oraz Szkoły muzycznej pod przewodnictwem pani Edyty Smolnik.

Wypełnianie kapsuły czasu.

Księga pamiątkowa

Umieszczanie kapsuły czasu w miejscu przeznaczenia.

Część artystyczna

Podziękowania za pomoc w realizacji programu „Dziesięć kroków do Niepodległej” oraz za przygotowanie uroczystości z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Po przedstawieniu na wszystkich czekał słodki poczęstunek w kawiarence przygotowanej przez Radę Rodziców.

Podczas wystawy można było zobaczyć zdjęcia z poszczególnych kroków, na które składały się konkursy, zarówno plastyczne, jak i takie, w których trzeba było wykazać się odpowiednią wiedzą, gazetki: dotyczące życia Marszałka Józefa Piłsudskiego –  „Człowiek, który dał nam wolność”,  tematyczne, mającej na celu przybliżenie dorobku naukowego II Rzeczypospolitej – „Edisonowie znad Wisły”, poświęcona niezwykłym postaciom II Rzeczypospolitej, „ROK KOBIET – 100- rocznica przyznania Polkom praw wyborczych – pierwsze polskie parlamentarzystki”, „Gwiazdy polskiej sceny”, „Prezydenci dwudziestolecia międzywojennego”, „Sport w latach 20-tych i 30-tych”, „Pisarze i poeci dwudziestolecia międzywojennego”, „Droga do Niepodległości – kształtowanie granic”, „Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości. Konkursy, jakie odbyły się w trakcie projektu, to : „Moja mała i duża Ojczyzna”, test dotyczący znajomości zasad funkcjonowania i historii Polski,
ze szczególnym zwróceniem uwagi na „małą Ojczyznę” – gminę, powiat, województwo oraz dotyczący życia i działalności Józefa Piłsudskiego, „Polskie Symbole Narodowe”, na album o Józefie Piłsudskim, recytatorski – poezja Skamandrytów, a dla młodszych poezja dziecięca J. Brzechwy i J. Tuwima, następnie na wykonanie plakatu na temat Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości,   Regionalny Konkurs Języka Polskiego: „A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą”, konkurs na wiersz lub rymowankę o tematyce patriotycznej oraz wiersz „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!”, konkurs plastyczny: „Moja mała Ojczyzna”, Festiwal Młodych Talentów – Piosenki z lat 20-tych i 30-tych, „Jak rozumiem pojęcie patriotyzm?”, Rodzinne potyczki z historią w tle, konkurs na folder/album na temat gwiazd polskiego kina, teatru, kabaretu, sceny, turniej wiedzy „KOCHAM CIĘ, POLSKO”. W ramach projektu w szkole miały miejsce również warsztaty IPN o tematyce związanej z Niepodległością, zarówno dla najmłodszych uczniów z klas I-III, jak i IV- VIII oraz gimnazjum. W ramach czwartego kroku uczniowie, nauczyciele oraz cała społeczność lokalna miała możliwość obejrzeć film pt.„ Paweł i Gaweł”, komedię z 1938 r. i przy okazji skorzystać z kawiarenki. Przez cały czas trwania projektu odbywały się: prezentacje multimedialne na temat : „Ojców naszej niepodległości”,  emisja filmu „Po latach niewoli wstaje Polska 1914 - 1918”, projekt edukacyjny: „Odkrycia naukowców dwudziestolecia międzywojennego”, we wrześniu spotkanie z panią Stanisławą Kociełowicz , pseudonim Iskierka – bohaterką książki „Dziewczyny wyklęte”, a także przedstawienie „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”.   Dziewiąty krok to podsumowanie dotychczasowych działań i uroczystości w Wełtyniu, gdzie wspólnie wraz z mieszkańcami przygotowano wystawę prac i działań, wkopano kapsułę czasu i umieszczono tablicę pamiątkową z okazji 100- lecia odzyskania Niepodległości. W kościele ksiądz Biskup Henryk Wejman wraz z księdzem proboszczem Benonem Latusem odprawił mszę świętą w intencji Ojczyzny, następnie wszyscy mogli obejrzeć montaż poetycko – muzyczny pt.„Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!” w wykonaniu uczniów ze szkoły w Gardnie, szkoły muzycznej, przy udziale scholi oraz Orkiestry Dętej z Elektrowni Dolna Odra, pod przewodnictwem Pana Jana Ragana.

Pełną relację z przebiegu projektu można obejrzeć na stronie szkoły, na którą serdecznie zapraszamy.

Ola Przyjemska

logo men                 images logotyp mk1 logo ignacy       logo kangourou       LOGO WMF GORNE MALE

RODO - informacja

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych. Informacja dotycząca danych osobowych przetwarzanych na stronie internetowej szkoły w związku wejściem w życie w dniu 25 maja 2018 r. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

 

misje

 

skw

 

Nabór do przedszkola

plakat

 

certyfikat

 

Rekrutacja do klasy pierwszej

ogloszenie5

 

Zebrania rodziców

  • 12 września 2018 r.
  • 17 października 2018 r.
  • 14 listopada 2018 r.
  • 12 grudnia 2018 r. 
  • 16 stycznia 2019 r.
  • 13 marca 2019 r. 
  • 8 maja 2019 r. 

Więcej szczegółów
w menu  Zebrania rodziców.

20181130 095430

 

qwer

 

Telefony zaufania

Egzamin gimnazjalny

część humanistyczna

10 kwietnia 2019 r. (środa)
- historia i wiedza o społeczeństwie – godz. 9: 00
- języka polski – godz. 11:00

część matematyczno - przyrodnicza

11 kwietnia 2019 r. (czwartek)
- przedmioty przyrodnicze – godz. 9:00
- matematyka – godz. 11:00

język obcy nowożytny

12 kwietnia 2019 r. (piątek)
- na poziomie podstawowym – godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Wyniki egzaminu będą znane 14 czerwca 2019 r.

Egzamin ósmoklasisty

język polski
15 kwietnia 2019 (poniedziałek) - godz. 9:00

matematyka
16 kwietnia 2019 (wtorek) - godz. 9:00

język obcy nowożytny
17 kwietnia 2019 (środa) - godz. 9:00

Wyniki egzaminu będą znane 14 czerwca 2019 r.

20180920 091620

Liga Ochrony Przyrody

Szkolne Koło LOP skupia dzieci z klas 4-8 szkoły podstawowej i młodzież z klas 3 gimnazjum. Członkiem LOP może zostać każdy uczeń, który nie pozostaje obojętny na sprawy ochrony środowiska...

16951754064417

Samorząd Uczniowski

Członkowie Samorządu Uczniowskiego chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości wykonali folder, flagi i napis upamiętniający to niezwykle ważne wydarzenie. ...

20180202 090204

Świetlica szkolna

Zapewniamy uczniom zorganizowaną opiekę wychowawczą. Uczniowie mają warunki do nauki własnej, zabawy i rekreacji.

Pedagog

Udzielam pomocy i wsparcia psychologiczno pedagogicznego uczniom i rodzicom. Współpracuję z psychologiem szkolnym, wychowawcami oraz instytucjami pozaszkolnymi

Anita Nowak

Logopeda

ania kw

Diagnozuję wady wymowy. Prowadzę terapię logopedyczną obejmującą m.in. korygowanie wad wymowy.

Anna Kwiecińska

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com