Uczniowie klas II gimnazjum w ramach realizacji projektu edukacyjnego opracowali temat „Odkrycia naukowców dwudziestolecia międzywojennego”. Uczniowie: Dagmara Kałdowska, Jakub Klimowski, Bartosz Kłos, Wojciech Ziółkowski, Jakub Kubiak, Julia Kupnicka, Michał Jabłoński, Hanna Grynkiewicz, Roksana Strójwąs, Natalia Respondowska i Karolina Szczepańska pracowali pod opieką paniAnny Kwaśnicy i pani Agnieszka Drabik.

W postać słynnej Marii Skłodowskiej – Curie wcieliła się Hania Grynkiewicz, a Alberta Einsteina przedstawił Kuba Kubiak.

Trochę historii… Tu uczniowie zapoznali nas z rozwojem cywilizacyjnym, technicznym, naukowym, medialnym, obyczajowym i światopoglądowym dwudziestolecia. Następnie przedstawili sylwetki polskich naukowców z różnych dziedzin nauki: matematyki, biologii, chemii, fizyki i medycyny. Zapoznali nas z działalnością Ignacego Mościckiego, Marii Skłodowskiej – Curie, opowiedzieli o jej niezwykłej przyjaźni z Albertem Einsteinem.

Ciekawym akcentem projektu były filmy nagrane przez uczniów, w których odegrali anegdoty dotyczące słynnych naukowców.

W trakcie prezentacji projektu uczniowie pokazali wiele ciekawych doświadczeń.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com