W ramach „czwartego kroku do Niepodległej 22 marca odbył się w naszej szkole wieczór filmowy. Motywem przewodnim było „Stare Kino”. Widzowie mogli obejrzeć film komediowy pt. Paweł i Gaweł. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy polskiego kina Eugeniusz Bodo i Adolf Dymsza.

Film rozpoczął się o godz. 16.30, wprowadził wszystkich w miły i sentymentalny nastrój. Dla wielu z przybyłych był to powrót do lat dziecinnych, gdy w niedzielne popołudnie zasiadało się przed telewizorem , aby w rodzinnym gronie obejrzeć „stary film”.

 

Na wieczorek oprócz zaproszonych gości, przybyli rodzice, nauczyciele i dzieci, wstęp był wolny. W trakcie seansu otwarta była szkolna kawiarenka, w której można było kupić przepyszne ciasta, upieczone przez rodziców naszych uczniów, a także kawę, herbatę, soki i wodę. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalszą realizację projektu.

Projekcji filmu towarzyszyła scenografia, która pozwoliła wprowadzić gości w atmosferę epoki. 

Wśród młodych widzów zainteresowaniem cieszył się kącik tematyczny, w którym znajdował się stary telefon, radio i maszyna do pisania. Wszystkich eksponatów można było dotknąć i to była największa atrakcja dla najmłodszych.

Wieczór przebiegł w miłej atmosferze i przybliżył nam niezwykły czas II Rzeczypospolitej.

Organizatorzy

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com