7 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie odbył się  „A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą” dla miłośników języka polskiego. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Wzięli w nim udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfinie, szkoła Podstawowa w Radziszewie i Szkoła Podstawowa w Gardnie.

Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Drabik z klasy III b gim., Jakub Kubiak z II b gim. oraz Klaudia Rutkowska z III a gim. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 10.00. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części każdy uczeń rozwiązywał test złożony z 35 pytań. Na rozwiązanie było przeznaczone 30 minut. W części drugiej rozwiązywanie zadań odbywało się drużynowo. Każda drużyna miała swojego opiekuna, który podawał kartki z zadaniami, zbierał rozwiązania i liczył czas rozwiązywania zadań. Całość zajęła uczniom 60 minut. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z nauczycieli języka polskiego ze szkół biorących udział w konkursie. W czasie całego konkursu obecna była w sali Pani Katarzyna Wyrobek-Korżak – starszy wizytator Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty, której towarzyszyła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gardnie – Anna Frąckowiak- Kułdosz.

Obie Panie wręczyły nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu oraz upominki członkom komisji oraz Gościom.

I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie.

II miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie

III miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie

IV miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kpt.Ż. W. Mamerta Stankiewicza w Gryfinie

V miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie

Jak wynika z relacji uczestników, pytania konkursowe nie były szczególnie trudne, ani też zbyt łatwe. Konkurs przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie, oprócz pracy i wykazywania się wiedzą i umiejętnościami, świetnie się bawili. Szczególnie dużo wesołości wykazali w czasie zmagań drużynowych.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com